Do cięcia podczas golenia są jednym z najbardziej powtarzających się problemów z podrażnieniem lub niedoskonałości , starając się utrzymać czyste - ogoloną brodę. Ponadto często trudno jest wiedzieć, jak szybko i skutecznie zatrzymać krwawienie. Czy masz ten problem? To ten artykuł jest dla ciebie. Warto pamiętać, że choć te wskazówki są skuteczne, każda skóra ma swoje osobliwości.

Dlatego jeśli często krwawisz i nie jest to spowodowane brakiem wiedzy na temat golenia, może być konieczna konsultacja z profesjonalistą. Tak czy inaczej, nie zaszkodzi, że znasz te techniki, które pozwolą ci łatwo wyciąć krwawienie po goleniu.

Nałóż kosmetyki po goleniu

Produkt po goleniu to doskonały produkt do aplikacji po goleniu. Jego działanie uspokajające i lecznicze może pomóc w zapobieganiu zakażeniu małych ran i zatrzymaniu krwawienia tak szybko, jak to możliwe.

Nałożyć ciepłą szmatkę i docisnąć

Ściereczka z ciepłą wodą, pod warunkiem, że jest czysta, jest jednym z najskuteczniejszych środków zaradczych . Wystarczy zwilżyć ją ciepłą wodą, nacisnąć ranę i przytrzymać przez około pół minuty. Generalnie tylko tym gestem będziesz w stanie zatrzymać krwawienie.

Użyj kamienia ałunowego

Kamień ałunu może być nieznany bardzo młodym, ale od dziesięcioleci jest podstawowym elementem golenia maszynką do golenia. Zawarte w nim aluminium i potas są idealne do zamykania rany dzięki właściwościom ściągającym.

Zastosuj kilka kropli do oczu

Krople do oczu to kolejny środek na skaleczenia po goleniu, jeśli nie masz nic innego pod ręką. Oczywiście, trzeba to założyć wacikiem, a na zamknięcie rany trzeba będzie czekać dłużej niż w przypadku innych metod.

Połóż lód na ranie

Lód zawsze działał uspokajająco, ale przecina również krew powstałą po goleniu. Najlepiej nałożyć go i lekko docisnąć przez minimum 15 sekund. Jeśli zrobisz to szybko, a rana nie jest bardzo duża, normalne jest, że krwawienie nie trwa długo.

Jak widać, krwawienie z skaleczeń podczas golenia można łatwo zatrzymać aby Twoi znajomi nie pojawiali się z kawałkami papieru przyklejonymi do twarzy z samego rana.