Pomady do włosów cieszą się coraz większą popularnością. Można śmiało powiedzieć, że wróciły do łask – wbrew pozorom nie są one produktem, który powstał w dzisiejszych czasach! Pomady znane były już w XVIII wieku, chociaż oczywiście różniły się od współczesnych produktów składem, trwałością itp.  Jak działają? Jak należy je stosować? Sprawdźmy!

Jaki efekt dają pomady do włosów?

Pomady do włosów pomagają utrwalić fryzurę i podkreślić jej teksturę. Dawniej zadaniem pomady było również nadanie połysku włosom, obecnie jednak dostępne są również kosmetyki gwarantujące matowe lub naturalne wykończenie. Chwyt pomady do włosów, czyli siła utrwalenia fryzury również może być różna, w zależności od wybranego produktu. Użytkownicy pomad mogą korzystać z kosmetyków, które zapewnią im niezmienną fryzurę przez cały dzień, oraz takich, które idealnie wydobędą urok fryzury typu messy hair.

Dlaczego pomady zyskały sobie tylu zwolenników, zwłaszcza wśród mężczyzn? Z wielu powodów! Są niezwykle wydajne, bardzo łatwe w stosowaniu, a do tego przydają się również do ujarzmienia brody. Jeśli do tych zalet doda się dyskretny zapach, nic dziwnego, że to jeden z ulubionych kosmetyków dbających o siebie panów.

Jak używać pomady?

Używanie pomady jest bardzo proste, jednak wymaga trochę wprawy, by rozpoznać, jak dany produkt „współpracuje” z konkretnym rodzajem włosów. Pomadę nakłada się na suche lub lekko mokre włosy. Na palce zawsze trzeba nabrać jej niewielką ilość – zbyt dużo kosmetyku na włosach sprawi, że będą one wyglądały nieestetycznie i niechlujnie. Pomadę przed nałożeniem należy rozgrzać w dłoniach, aby stała się bardziej elastyczna i umożliwiała precyzyjne nakładanie niewielkich porcji tam, gdzie życzy sobie tego właściciel fryzury. Chociaż wysokiej jakości pomady do włosów mają za zadanie je odżywiać, nie wolno zapominać o tym, by dokładnie zmywać kosmetyk, przed pójściem spać. To czas, gdy włosy mogą odpocząć od wszelkich obciążeń.