Zima jest najbardziej srogą porą roku, również dla naszych zarostów. Co prawda, dzięki bujnej brodzie fundujemy sobie ochronę przed niskimi temperaturami, jednak nie należy zapominać, że ona również potrzebuje w tym okresie więcej opieki. Mróz, suche i zimne powietrze mogą zaszkodzić brodzie. Aby pozostała zdrowa i zadbana konieczne będzie podjęcie szczególnej pielęgnacji. 

Jak zadbać o brodę zimą?

Przygotowaliśmy dla Was kilka cennych wskazówek! Oto one:

Po pierwsze pielęgnacja. Odpowiednia kosmetyka będzie tutaj kluczowa, ponieważ niekorzystne warunki atmosferyczne mogą sprawić, iż nasz zarost będzie suchy, szorstki i łamliwy. Aby temu zapobiec przede wszystkim postaw na wysokiej jakości szampon nawilżający. Najlepszym wyborem będą naturalne kosmetyki z wysoką zawartością składników aktywnych, które wnikają w głąb włosa i wzmacniają go od środka. W naszym sklepie znajdziesz wegański szampon od amerykańskiej marki Dr Jackson, który nie zawiera w swoim składzie parbenów, barwników, silikonów czy alkoholu. Mowa tutaj o POTION 5.0 z ekstraktem z drzewa sandałowego, który nie tylko świetnie nawilża i oczyszcza, ale jednocześnie przygotuje brodę do kolejnych etapów pielęgnacji. 

Kolejnym krokiem w naszej opiece będzie olejek, który za zadanie ma tworzyć warstwę ochronną na brodzie. Staje się on swego rodzaju tarczą przed mrozem i wiatrem. Co więcej działa on również na skórę twarzy pod zarostem, a ta taże jest narażona na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Tutaj polecamy ELIXIR 5.0 - jest to wegański olejek konopny. Jeden z nielicznych szybko wchłaniających się olejów, co jest bardzo ważną cechą tego typu produktów.

W celu uzyskania najlepszych efektów, po zastosowaniu olejku nałóż balsam do brody. Świetnie sprawdzi się wysokiej jakości balsam ELIXIR 5.2 z wyciągiem z bawełny o działaniu nawilżająco-regenerującym. 

Ostatnim krokiem będzie szczotkowanie brody. Najlepiej poradzą sobie z tym kartacze i szczotki z włosiem dzika. Regularne wyczesywanie brody pozwala poprawić jej kondycję, pozbyć się nadmiaru sebum oraz pobudzić włoski do wzrostu. Drewniany kartacz z naturalnym włosiem dzika znajdziesz w naszym zestawie brodacza, również od marki Dr Jackson.


Pamiętajcie jednak, że najważniejsza jest tutaj systematyczność oraz jakość wybieranych kosmetyków do brody!