Nie martw się, częściej niż myślisz, nie zdajesz sobie sprawy z różnicy między olejkiem a balsamem do brody . Czytaj dalej, a zrozumiesz, co każdy produkt może Ci dać, aby pochwalić się nieskazitelną brodą.

Co to jest olejek do brody? A balsam?

Olej balsam i broda są produkty do ich pielęgnacji , tak, ale mają inny skład . Z jednej strony balsam to produkt na bazie kremu. Zamiast tego olej ma płynną konsystencję. Już ten szczegół przesądza o tym, że sposób ich wykorzystania nie musi być taki sam.

Olejek i balsam do brody to różne produkty iw zależności od tego, jak szukasz lepszego nawilżenia lub definicji, jeden lub drugi zaciekawi Cię bardziej.

Balsam i olejek do brody, którego użyć?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że aplikacja musi być systematyczna i codzienna, aby w pełni wykorzystać oba produkty. Zarówno jeden, jak i drugi można stosować po kąpieli lub umyciu brody.

W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na olejek lub balsam do brody . Oto kilka praktycznych aspektów, dzięki którym możesz zdecydować, kiedy wybrać jedną lub drugą.

Modelowanie i pielęgnacja brody

Profilowanie brody i poprawianie jej definicji to nie tylko kwestia umiejętności jej strzyżenia lub golenia . Produkty, które zdecydujesz się utrzymać , mogą ci pomóc i bardzo w osiągnięciu tego celu. Jeśli Twoim zamiarem jest nadanie brodzie określonego kształtu , będziesz bardziej zainteresowany użyciem balsamu .

Powodem jest to, że ten produkt zawiera w swoim składzie wosk pszczeli, co daje mu niewielką dawkę utrwalenia , która ułatwi Ci zadanie. Zbuntowane włosy będą trzymane na dystans, a ponadto dłużej .


Pielęgnuj włosy

Jedną z zalet olejku do brody jest to, że jest bardzo skuteczny w pielęgnacji włosów. Generalnie zalecamy używanie olejku na krótkich brodach poniżej 4 centymetrów . Jeśli twoja broda jest dłuższa , prawdopodobnie lepiej będzie, jeśli użyjesz balsamu, aby dobrze ją odżywić.

Perfumuj brodę

Przez większość czasu chcemy nie tylko mieć dobrze ułożoną i świeżą brodę, ale też ładnie pachnie , prawda? W tym sensie aromaty zarówno olejku, jak i balsamu są bardzo przyjemne. Będziesz musiał zdecydować.

Unikaj podrażnień

Dyskomfort i „swędzenie" to główne problemy, z którymi borykają się mężczyźni, gdy zaczynamy zapuszczać brody. Bez wątpienia unikanie tej sytuacji jest jednym z powodów, dla których wybierasz taki czy inny produkt. Ale prawda jest taka, że ​​różnica między balsamem a olejkiem do brody nie jest taka, ponieważ oba mają właściwości przeciw podrażnieniom .

Teraz przez większość czasu będziesz lepiej używać olejku do brody , zwłaszcza jeśli Twoja skóra jest wrażliwa. Powodem jest to, że jego penetracja jest szybsza niż w przypadku balsamu, więc efekt będzie natychmiastowy.