Zapuszczanie brody, tak jak zapuszczanie włosów, to proces, który wymaga cierpliwości. Włosy rosną w tempie około 1 cm na miesiąc, jednak trzeba pamiętać, że jest to kwestią indywidualną. Czy da się zrobić coś, by przyspieszyć wzrost upragnionego zarostu? Tak! Poznaj kilka naszych wskazówek.

Zdrowa dieta

To, jak się odżywiasz, przekłada się bezpośrednio na Twoją sylwetkę, wyniki badań, wygląd skóry, ale też jakość zarostu. Zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze z pewnością wspomoże wzrost brody. Wybieraj produkty nieprzetworzone, bogate w witaminy A, B3, B7, C, E i minerały. To właśnie one wzmacniają cebulki włosów i poprawiają ich funkcjonowanie. Możesz też sięgnąć po suplementy diety, które przyspieszą porost brody, szczególnie te zawierające biotynę i keratynę.

Wypoczynek i odpowiednie nawodnienie organizmu

Zapewne słyszałeś kiedyś, że komuś ze stresu zaczęły wypadać włosy. Denerwowanie się podobnie wpływa na zarost – kondycja włosów pogarsza się, a ich wzrost spowalnia. Zadbaj o zdrowym wydajny sen i w miarę możliwości ogranicz stres. Pamiętaj też o regularnym piciu wody (co najmniej 2 litry dziennie)! To najlepszy sposób na nawilżenie cery i samych włosów.

Kosmetyki barberskie

Myjesz brodę zwykłym szamponem, a olejki, pomady i balsamy do brody są Ci obce? To ogromny błąd! Zacznij używać profesjonalnych kosmetyków barberskich, bogatych w składniki odżywcze. Nie tylko wzmacniają one strukturę włosa i sprawiają, że broda ma szansę rosnąć nieco szybciej, ale też pomagają poskromić ją i nadać jej schludny, zadbany wygląd.

Szczotka do brody

Szczotkowanie brody jest ważne nie tylko ze względu na jej wygląd i higienę. Zapobiega ono też kruszeniu się i wypadaniu włosów. Czesanie brody miękką, niepodrażniająca skóry szczotką działa na cerę jak masaż: poprawia jej ukrwienie, a co za tym idzie – pracę cebulek włosów. Zapewniaj swojej brodzie taką pielęgnację regularnie, a z pewnością odwdzięczy się szybszym wzrostem.